Hudební publikace pro děti

Důležité

Potvrzení objednávky odesílá e-shop automaticky e-mailem. Pokud zprávu neobdržíte, prosíme kontaktujte nás pro ověření, že jste objednávku v pořádku dokončili a je evidována v systému.

Poštovné a balné

Balné:
Činí u všech zásilek 30,- Kč

 

Poštovné :
Zboží zasíláme Českou poštou - balík do ruky: Cena 119,- Kč

 

Dobírka:
Při platbě dobírkou je účtován k poštovnému poplatek 30,- Kč

 

V případě zájmu o osobní vyzvednutí uveďte prosím do poznámky objednávky (více zde).

Řazení zboží:

Základy hry na kontrabas

Základy hry na kontrabas - Jiří Hudec – metodika s fotodokumentací
Klikněte pro zvě›tšení
Dostupnost: skladem
395 Kč
Kniha pro hráče na kontrabas a pedagogy ZUŠ.
Unikátní kniha, která obsahuje základní informace o hře na kontrabas. Je zpracována podle metodiky prof. Jiřího Hudce, pedagoga na AMU v Praze a na Královské hudební akademii v Manchesteru. Všechny postupy ve výuce hry na kontrabas jsou v knize popsány a doplněny názornými fotografiemi Jiřího Hudce, sólokontrabasisty a dlouholetého vedoucího kontrabasové skupiny České filharmonie. Kniha obsahuje přes 120 barevných fotografií a ilustrace Pavla Hudce.

Obsah:
ÚVOD - Členění publikace

ČÁST PRVNÍ - Seznámení s nástrojem, specifika a pojmy (Kontrabas, Kontrabasový smyčec, Popis kontrabasu a smyčce, Příprava ke hře na nástroj, Specifika kontrabasové hry, Notace kontrabasu...).

ČÁST DRUHÁ - Držení nástroje a smyčce (Držení smyčce, Pozice pravé ruky, Zasazení žabky do dlaně, Prsty na smyčci, Pohyb zápěstí, Držení nástroje, Nastavení bodce - výška nástroje, Kontaktní místo nástroje a těla hráče, Postavení levé ruky, Dostupnost smyčce pro kontakt se všemi strunami).

ČÁST TŘETÍ - Základy hry na kontrabas (Pravá ruka - základy, Základní pohyb zápěstím, Kontaktní místo smyčce se strunami, Základní tah smyčcem, Vedení smyčce, Nácvik smyku v různých částech smyčce, Levá ruka - základy, Hra vestoje a vsedě, Intonace, Polohy levé ruky, Postavení levé ruky v základní poloze).

ČÁST ČTVRTÁ - Synchronizace pravé a levé ruky (Tah smyčce při synchronizaci pravé a levé ruky, Nácvik tahu smyčce a výměny prstů).

ČÁST PÁTÁ - Základní smyčcová technika (Detaché a staccato, Dynamika jako součást smyčcové techniky, Rychlost tahu smyčce).

ČÁST ŠESTÁ - Technika levé ruky (Seznámení s polohami, Význam jednotlivých poloh, Základní pohyb při výměně poloh, Výměny poloh, Výměna poloh při hře smyčcem, Vibrato)

ČÁST SEDMÁ - Závěr

- rozměry: 192 x 254 mm
- počet stran: 80
- obálka: celobarevná
- vazba: pevná vazba

- Autor: Eva Šašinková
- ISBN : 978-80-907578-4-4
- žánr: hudba, vzdělání

Zpracování a provoz © Domény s.r.o.